05.04.2007

Про звітно-виборну конференцію ФАіС м. Києва

    Залишився один тиждень до звітно-виборної конференції ФАіС Києва. Багатьом ця подія може видатися не вартою уваги, але, схоже, це наш, якщо не єдиний, то найбільш реальний шанс об’єднатися і наповнити існування самих себе як скелелазів і альпіністів реальним сенсом.

    Каталізатором скликання конференції стали події навколо стенду в НАУ. Можна констатувати факт, що якщо ми існуємо і маємо свої інтереси, їх необхідно захищати, оскільки рано чи пізно з причини мінливості світу на них хто-небудь та й посягне.

    Кризова ситуація навколо тренажера в НАУ стала можливою за відсутності цікавості скелелазної і альпіністської (надалі - СіА) спільноти до подій, що безпосередньо її ж і стосуються. Життя показує, що без системних організованих колективних дій неможливо не тільки розвиватися, але й відстоювати скромні досягнення СіА минулих років. Київ - тримільйонна столиця великої держави не має власного спортивного тренажеру, не організовує змагання і відіграє мінімальну роль у розвитку альпінізму і, особливо, скелелазіння в Україні. Все, що робиться у цьому напрямку, – робоча нечисельних ентузіастів. Скелелазіння – один з найбільш перспективних видів спорту у світі, залишається непопулярним і неформальним в Україні. Вірніше сказати, не популяризованим і не формалізованим. Не дивлячись на наявність яскравих спортсменів світового рівня.

    Якими є причини цієї ситуації? Об’єктивними причинами, на мою думку, є:

1. Молодість скелелазіння.
2. Бідність скелелазіння (мається на увазі кількість коштів, що були вкладені або кількість коштів, що можуть бути залучені у короткий строк, або тих коштів, що обертаються у спорті).
3. Відсутність гарних спортивних і спортивно-комерційних (не атракціонів) скеледромів.
4. Відсутність (регулярних) першостей високого рівня.

    Про суб’єктивні причини сказано вище – це неорганізованість і слабкість СіА руху у Києві.

    Об’єктивні і суб’єктивні причини взаємопов’язані між собою і впливають одна на одну. Але усунення причин суб’єктивних робить можливим поступове усунення причин об’єктивних. Іншими словами, спорт необхідно організовано і системно розвивати.

Федерація

     Спортивна Федерація як добровільне об’єднання людей є некомерційною організацією, що покликана реалізовувати інтереси своїх членів по розвитку альпінізму і скелелазіння. Гарний інструмент, у разі, якщо він діє.

    Для того, щоби зрозуміти як має діяти справжня, а не паперова спортивна федерація того чи іншого виду спорту – відвідайте сторінку http://www.sporttime.com.ua/org.php. Дуже багато цікавого.

    Отже, які завдання має вирішувати ФАіС міста Києва? Витяг зі Статуту (п. 2.2) в повній мірі відповідає на це запитання:

1. Сприяння удосконаленню системи підготовки висококваліфікованих спортсменів, тренерів, суддів, та інших спеціалістів Федерації.
2. Сприяння присвоєнню спортивних звань, заохоченню тренерів, суддів та інших спеціалістів Федерації.
3. Визначення в межах Федерації, серед своїх членів, принципів і основних критеріїв формування збірних команд міста, програм і планів підготовки збірних команд, кандидатур спортсменів та тренів збірних команд, складів спортивних делегацій.
4. Організація і проведення змагань, зборів та інших заходів серед членів Федерації на території міста.
5. Сприяння правовому і соціальному захисту спортсменів, тренерів та інших спеціалістів, турботі про ветеранів спорту, розвитку і зміцненню матеріально-технічної бази Федерації.
6. Прийняття участі у будівництві і експлуатації спортивних споруд.
7. Сприяння розвитку альпінізму і скелелазіння у прикладних напрямках: промисловості, будівництві, військовій справі.
8. Прийняття участі у розвитку різних видів подорожей.
9. Прийняття участі у проведенні семінарів та розробка методичної літератури.
10. Співробітництво з молодіжними, студентськими, громадськими і державними організаціями і Федераціями України та інших держав світу.

    Зауважу тільки, що пункт №6 про «Прийняття участі у будівництві і експлуатації спортивних споруд», було виключено зі Статуту у 1999 році. І, як на мене, дуже важливо повернути його під час конференції.

Структура Федерації

     Федерація, хоча і існує на папері досить давно, але наразі не наповнена сенсом. У разі її системної цілеспрямованої діяльності, варто підняти питання її структури, а саме про те, що альпінізм і скелелазіння співіснують під дахом однієї Федерації.

    Очевидно, що альпінізм і скелелазіння – два види спорту, що повільно, але впевнено віддаляються один від одного. Проте, вони мають спільне коріння і завжди залишатимуться спорідненими. Отже, дивлячись у майбутнє, важливо так організувати структуру федерації, щоби альпінізм і скелелазіння розвивались вільно і незалежно один від одного у питаннях специфічних, і могли діяти як одне у вирішенні питань спільних.

    Спільними задачами є однозначно задачі №№ 5-7, 10. Інші задачі мають вирішуватись або разом, або у рамках скелелазіння чи альпінізму окремо.

    З огляду на це, пропонується у ФАіС Києва створити два комітети – скелелазний і альпіністський, які займатимуться справами суто власного спорту.

    Згідно Статуту керівництво Федерацією в період між Загальними зборами здійснює Виконком, що складається з 5 осіб, в тому числі Президент Федерації, Віце-президент та Відповідальний секретар.

    Пропонується структуру Виконкому змінити наступним чином: Президент і по два представники комітетів (альпінізм, скелелазіння). По одному представнику кожного комітету у Виконкомі (голови комітетів) будуть віце-президентами Федерації і матимуть рівні права при вирішенні спільних питань. Посаду відповідального секретаря суміщатиме один із членів Виконкому.

    Я розумію вади подібної організації, але, по-перше, оскільки ми всі, альпіністи і скелелази, разом, необхідно організуватись таким чином, щоби одночасно і не заважати, і допомагати один одному. По-друге, ніхто не завадить нам удосконалювати нашу структуру, деталізувати повноваження і прописувати інструкції. Головне, щоби в цьому був сенс.

Посади та кандидати

     Отже, 10 квітня в незалежності від того, які зміни буде внесено до Статуту, має бути обрано (переобрано) людей на наступних позиціях:

1. Президент Федерації.
2. Члени Виконкому.
3. Відповідальний секретар.
4. 2 члени контрольно-ревізійної комісії.

    Кандидатури висуваються вільно членами Федерації або шляхом самовисування.

    Обговорення кандидатур, структур, програм і т.д. варто почати вже зараз на форумі, щоби до конференції було вже досягнено деякого консенсусу.

Автор: Андрій Олефір

comments powered by Disqus
16.02.2019 Зимняя Каталония, Vol. 2. Автор: Роман Баценко

Экспресс сообщением Barcelona Sants – Valencia Jaquin Sorolla подобрал меня на перроне солнечной станции Tarragona, окруженной морским простором и пальмами. Около 2 часов в дороге и я уже в Валенсии, где на широких улицах растет немеряное количество апельсинов (которые, правда, оказались больше декоративными, чем сьедобными). Дальнейший путь лежал в маленькую деревушку Chulilla...

Подробнее
06.01.2017 Детский гайдбук. Малайзия. Куала Лумпур. Автор: Анна Смоленская.

Так получилось, что в 2014 году вместо стандартного Тайланда мы решили изучить вопрос скалолазания в Малайзии. Из явных плюсов этой страны сразу выскакивает безвизовый режим на 30 дней и то, что Куала Лумпур является хабом авиакомпании Эйр Азия. Т.е. все дешевые перелеты по азии проходят через Куала Лумпур, а это, как минимум, удобно.

Подробнее
30.06.2016 Kamień Leski Польский уикенд киевских скалолазов. Автор: Таня Шурубор

Поездка в Леско (Польша) на день Конституции была некоторой авантюрой, так как никто из знакомых не мог ничего рассказать про этот скалолазный район и регион в целом. Мы были своего рода первопроходцами из Украины.

Подробнее
13.05.2016 Румыния. Băile Herculane. Автор: Русанова Анна.

Не смотря на все сложности с подготовкой к поездке, плохие прогнозы погоды и отколовшихся участников, мы не сдались и съездили на майские в Румынию, в район Băile Herculane. Поездка получилась удачной и очень душевной, а дожди под нашим напором расступились.

Подробнее
29.03.2016 Скалолазание в экзистенциональном осмыслении. Автор: Юрий Дзюбяк.

"...вопрос, который можно поставить - зачем, почему и для чего люди занимаются скалолазанием? Исходя из личного опыта и понимания сути вопроса, я подготовил читателям хронологически упорядоченные идеи и мысли, которые могут считаться ответами, с которыми я абсолютно согласен..."

Подробнее
22.07.2015 Спидфлаинг в румынских Карпатах. Автор: Александр Деев.

Горы, скалы, высоты - всё это так любят скалолазы и альпинисты. Но не только они.

"Полёты" - то, что так не любят ни скалолазы ни альпинисты, но просто обажают другие.

 

Подробнее
14.02.2015 Бафа 2015 или как это было. Автор: Псарева Анна.
13.02.2015 Спидрайдинг в Банско, Болгария. Автор: Александр Деев.
08.12.2014 Поездка в Турцию удалась или как вернуть наслаждение от лазания. Автор: Казбекова Евгения.
13.11.2014 Это Сицилия! Автор: Писаренко Оля.
30.09.2014 Интервью с Болдыревым Данилом – Чемпионом Мира в скорости в 2014 году.
21.05.2014 ДОРОГА НА ОЛИМП. Автор: Елена Зайцева.
30.04.2014 У Вас проблема с суставами и связками? Автор: Дзюбяк Юрий.
22.04.2014 Поездка к Дракуле? Легко! Автор - Салабаш Юрий.
25.03.2014 Озеро Бафа и апельсины. Автор - Анна Савченко.
31.01.2014 «Рождественский болдринг 2014» или весёлое окончание новогодних праздников! Автор: Анастасия Сависько.
24.01.2014 Бло, Фонтенбло ты так далеко...Автор: Богдан Чайка.
11.01.2014 Скалолазание - мой путь возвращения. Автор - Rannveig Aamodt.
30.12.2013 Первый мастер спорта Украины в истории альпклуба "Ялта".
04.12.2013 Испания, Роделлар. Октябрь 2013. Автор: Женя Казбекова.
21.11.2013 Бешеные круги: быстрое и эффективное поддержание пиковой формы. Перевод: Анна Шляхова.
11.07.2013 У нас не Флатангер, але граніту чимало: перебивка в Житомирі. Автор: Сергій Плотницький.
16.05.2013 По дороге к морю и обратно… Автор: Медведева Ольга.
02.05.2013 Познайомимося з Кам'яної бабою? Автор Олександр Чікін.
25.04.2013 Этапы развития и Олимпийские перспективы спортивного лазания. Автор: Юрий Котченко.
20.02.2013 No Siesta Spain Trip. Перевод: Катерина Гуназа.
23.01.2013 Лавина на Боржаве, январь 2013. Автор: Николай Дроботенко.
04.01.2013 Интервью с Маргаритой Кадиевой.
19.12.2012 Поездка в Испанию осень 2012. Автор Женя Казбекова
03.12.2012 Непал, Гималаи, Айленд Пик…

Статьи за год: